Ja sa i kushtoi Portugalisë penalltia e humbur nga Ronaldo (Video)

Shpërndaje

Ka përfunduar ndeshja midis Portugalisë dhe Iranit. Një ndeshje e luftuar nga të dyja anët, por veçanërisht ra në sy për rastet e dyshimta ku u pa shumë herë VAR-i si dhe për penalltinë e humbur nga Cristiano Ronaldo.

Penalltia e humbur u shoqërua me një gol nga iranianët në minutën e 94-t duke i barazuar shifrat në 1-1 që është dhe rezultati përfundimtar.

Pas barazimit të Spanjës me Marokun, Portugalia kualifikohet si vendi i dytë. Nëse Ronaldo do të shënonte, atëherë portugezët do ta mbyllnin grupin si kryesues.

https://www.youtube.com/watch?v=OYGAjGERhhI&feature=youtu.be