Keni probleme me zbokthin? Ja si ta zgjidhni fare lehtë…

Shpërndaje

Zbokthi nxit të kruarit, rrjepjen e lëkurës dhe shfaqjen e pikave të pakëndshme të bardha. Këtë problem mund ta zgjidhni në shumë mënyra. Më së miri bëhet me ndihmën e natyrës.

1. Maskë me fara ftonjsh

Përdorini farat e ftonjve në mënyrë që të përgatitni një solucion me të clin do bëni masazh çdo ditë.

300 ml ujë

30 gram fara ftonjsh

I zieni në temperaturë të ulët dhe i lini deri sa të ftohen.

Kullojini dhe filloni masazhin.

Pjesën e mbetur mund ta ruani në frogorifer deri në larjen e radhës.

2. Maska me mjaltë, kos dhe limon

Limoni dhe kosi njihen si dy produkte që ndihmojnë në eleminimin e zbokthit.
Përzieni 2 lugë mjaltë, gjysmë filxhani kos dhe pak lëng limoni.

3. Maska me banane, kos dhe limon

Përziejini bashkë gjysmë banane, 3-4 lugë gjelle kos dhe pak lëng limoni. Të gjithë masën aplikojeni në flokë.