Shqipëria s’po gjen qetësi/ Lëkundjet nuk po ndalen, vetëm dje 4 tërmete

Shpërndaje

Një verë që nuk gjeti qetësi kjo e këtij viti. Lëkundjet e tërmetit nuk janë ndaluar, duke u regjistruar goditje të reja thuajse përditë.

IGJEUM ka regjistruar vetëm për ditën e djeshme deri në mbrëmje vonë 4 goditje tërmeti.

Epiqendra luhatet mes Bulqizës, ku ra tërmeti i fortë pak ditë më parë dhe Gjirit të Lalzit, ku që pas tërmetit të fortë, duket se nuk po ndalen lëkundjet.

Ja tabela