Thaçi: Ja pse u tmerrova në Berlin! (Video)

Shpërndaje

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i pyetur nga gazetari Enton Abilekaj, tha në emisionin Open se ishte tmerruar në Berlin, pasi krerët europianë nuk ishin koordinuar me Shtetet e Bashkuara të Amerikës në lidhje me planin e bisedimeve për Kosovën.
Sipas Thaçit, nuk mundet të ketë zgjidhje të krizave në Ballkan dhe në Kosovë pa pjesëmarrjen e SHBA-ve./Top Channel