Parashikimi i motit në Maqedoninë e Veriut

Shpërndaje

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe vranësira mesatare. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 2 deri në 10 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 18 deri në 24 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell. Temperatura minimale do të ulet në 6, ndërsa ajo maksimale do të arrij në 22 gradë celsius.