“I kom provu po s’po bojshin”, përgjigja e plakut që do ju bëjë të shkriheni së qeshuri (Video)

Shpërndaje

Barnat psikotrope si xanax e tromadol janë ilaçe, për të cilat ju duhet gjithsesi receta e mjekut.

Por, emisioni “Kiks” i cili transmetohet në KlanKosova ka realizuar një storie lidhur me barnat të cilat mund t’i blini në barnatore pa përshkrim të mjekut.

Gjatë realizimit të kësaj storie, ata morën në intervistë disa qytetarë e që njëri nga ta kishte një përgjigje epike.

“A të ka ndodh ndonjëherë të blini barna pa recetë?”, u pyet nga gazetarja e “Kiks”.

“Po valla i kom ble”, u përgjigj ai, teksa gazetarja e pyeti se cfarë ka blerë ai filloi të qeshte dhe u shpreh: “Nuk po bojshin i kom provu po s’po bojshin, unë s’kam nevojë veç i kom provua, ku e paske marr vesh”.