Sot katër ndeshje interesante, shqiptarët në fushë ndaj Kosta Rikës

Shpërndaje

Në ditën e 14-të të Kampionatit Botëror që po mbahet në Rusi, do të zbresin në fushë ekipet e grupit E dhe F.

Të dy grupet janë të hapura dhe do të ketë ndeshje mjaftë interesante.

Shqiptarët sot zbresin në fushë për tu përballur me Kosta Rikën duke e kërkuar edhe vendin e parë në grup.

Ndeshje tjetër është mes Brazilit dhe Serbisë, ndeshje që vendos se cila kombëtare kalon tutje.

Shumë interesant do të jenë edhe përballjet në grupin F.

Gjermania do të luajë ndaj Koresë së Jugut, ku vetëm fitorja e dërgon tutje.

Meksika që ka gjashtë pikë, do të jetë përballë Suedisë që ka tubuar tri pikë.

Grupi F i zhvillon ndeshjet nga ora 16:00, ndërsa Grupi E nga ora 20:00.