Xherdan Shaqiri maskohet si plak, hyn në fushën ku trajnojnë të rinjtë (Video)

Shpërndaje

Në kohën kur Zvicra po shënon një sukses të jashtëzakonshëm në sfidën për Kupën e Botës në Rusi, janë lojtarët shqiptarë ata që kanë shkëlqyer në vazhdimësi.

Ishin golat fantastike të Granit Xhakës dhe Xherdan Shaqirit ato që bënë që Zvicra të vazhdojë tutje, gola që njëherit ia vështirësuan deri në pamundësi për të vazhduar tutje në Kupën e Botës, ekipit të Serbisë.

Gol fantastic ndaj Serbisë, ishte edhe ai i Xherdan Shaqirit.

Më pas, debati i madh që u hap për simbolin e shqiponjes që bënë aid he Granit Xhaka për festimin e golave, për gjë të cilën, edhe u dënuan me para nga FIFA.

Tani, është rikthyer një video interesante e Xherdan Shaqirit ku ai maskohet si plak dhe hyn në një trajnim të të rinjve dhe u jep gola atyre.

Shikojeni këtë video interesante….