Aktorja e njohur turke diagnostikohet me sëmundje të rëndë

Shpërndaje

Nebahat Çehre është njëra nga aktoret më të dashura turke.
Ajo u bë e njohur tek shqiptarët falë serialeve turke në të cilat ka qenë pjesëmarrëse si tek ‘Dashuri e ndaluar’ dhe ‘Diamante dhe dashuri’, shkruan lajmi net.

Në bazë të mediave turke bëhet e ditur se vuan nga sëmundja e Alzheimer, ku edhe është transformuar tërësisht.

Çehre nuk ka bërë të ditur asgjë por që pas angazhimeve të shumta ka filluar pushimet.