Erdogan tha të bojkotojnë produktet amerikane: Shikoni se si turqit i shkatërrojnë iPhonët me çekiç (Video)

Shpërndaje

Turqit po shkatërrojnë iPhonët e tyre me mjete të ndryshme (çekiç, duke i vënë zjarin etj), kjo pasi presidenti Erdogan bëri thirrje për bojktimin e tyre, raporton Daily Mail.
Rexhep Tajip Erdogan bëri thirrje për bojkotimin e telefonave të tillë të prodhuar në Amerikë, në përgjigje të sanksioneve të ShBA kundër vendit.

“Ne do të bojkotojmë mallrat elektronike të ShBA”, tha Erdogan në një fjalim televiziv.

Presidenti i SHBA Donald Trump shqiptoi sanksione mbi arrestimin e një pastori amerikan, Andreë Brunson, mbi akuzat lidhur me terrorizmin, transmeton gazetametro.

“Ne do të bojkotojmë U.S. mallra elektronike “, tha Erdogan në një fjalim televiziv, duke ngritur aksione në një spat që ka parë lirinë e turqve për të regjistruar loës.

“Nëse (SHBA) e ka iPhone, Samsung ka në anën tjetër”, tha ai, duke iu referuar SHBA-ve. një telefon gjigand të Apple dhe markë më e mirë e Koresë së Jugut.

‘Ne (gjithashtu) kemi Venusin dhe Vestelin tonë’, tha ai për markat elektronike të markave turke.