Kapet 200 kg drogë në kufirin greko-shqiptar, në pranga një grua

Shpërndaje

200 kilogram marijuanë u sekuestrua në kufirin greko-shqiptar gjatë dy operacioneve të ndryshme.

114 kg marijuanë u gjet dhe sekuestrua në 42 pako të ndryshme në Nea Selfkia të Igumenicës, në një automjet të braktisur.

Pas verifikimeve rezulton se mjeti është vjedhur në 13.07.2018 në Kordhelio-Evosmu. Vijojne kërkimet për gjetjen e trafikantëve./shekulli