Liverpool – West Ham, formacionet zyrtare: Shaqiri në bankë, Alisson titullar

Shpërndaje

Liverpooli dhe West Hami kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Reds janë nikoqir të Çekanëve në ndeshjen e parë të sezonit 2018/19 në Ligën Premier.

Skuadra e drejtuar nga Jurgen Klopp e pret atë të Manuel Pellegrinit në Anfield, me fillim nga ora 14:30.

Sikurse Klopp, ashtu edhe Pellegrini kanë vendosur të startojnë me formacionet që mendojnë se janë më të mirat sipas tyre.

Ylli me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri, është lënë në bankë ashtu sikurse edhe Fabinho, ndërsa portieri Alisson debuton në Ligën Premier si titullar.

Liverpool:

West Ham: