Georgiev: Zaev ta ndërpres koalicionin me BDI, të formojë Qeverinë me Selën dhe Kasamin (VIDEO)

Shpërndaje

Duke analizuar dështimet dhe dobësitë e qeverisë së Zoran Zaev, në kontekstin e zgjedhjeve presidenciale, ish-nënkryetari i LSDM-së dhe profesor universitar Gordan Georgiev mbrëmë për Tv21 deklaroi se Zaev duhet ta ndërpres koalicionin me BDI dhe të formojë Qeverinë me opozitën shqiptare. “Litari i shpëtimit në këmbim të vlerësimit të qeverisë së Zaev është në ndërprerjen e menjëhershëm të koalicionimit me BDI, dhe të formojnë një qeveri me opozitën shqiptare që ka më shumë legjitimitet se sa partia e Ali Ahmetit.”, theksoi ndër të tjera Georgiev.