Komandant Hoxha: BDI dhe PDSH u goditën rëndë

Shpërndaje

Xhezair Shaqiri ka reaguar pas daljes së rezultateve të para për zgjedhjet presidenciale në Maqedoni. Ai ka thanë se BDI-së do i del në ndihmë vetëm konsesuali në zgjedhjet e ardshme.

JA dhe postimi i plotë i Shaqirit:

Konsesualiteti me Lsdm i vetmi shpetim per bdi ne zgjedhjet e arshme Bdi dhe pdsh ne keto zgjedhje prezidenciale ne mk u goditen rend nga elektorati Shqiptar.

E parandjer nga bdi pdsh Alternativa nje humbje dhe ju mbeshteten lsdm . Mbeshtetje e pa shpres. Lsdm muar mbi 70 mij vota shqiptare ne zgjedhjet e kaluara parlamentare. Elektorati ne at koh ishin jashtzakonisht te revoltuar nga politika keqeberse e bdi e pa jau kerkuar Zaevi votat i dhan besim.

Zaevi mbasi muar timonin e qeverisjes injorio kerkesat e votueseve dhe ne anen tjeter beri gabime te mdhaja kur i ndihmonte bdi ne zgjedhjet lokale. Elektorati shqiptar kesai here tregoi pjekuri te madhe. Fitimtar ne kto zgjedhje dual kandidati Shqiptar Blerim Reka dhe i tha nje shuplak te rend bdi pdsh Alternatives te cilet shpresonin se elektorati nuk i ka vereitur gabimet e tyre.

Sela e Kasami pritet te lavderohen per fitoren dhe te shpresoin ne suksese te mdhaja nete ardhmen por dote zgenjehen sepse elektorati shqiptar ne mk ka filluar te kupton se ka ne dor fuqin e votes dhe nuk doti toleron politikanen te cilet gabojn.

Shpresoi qe nete ardhmen elektorati tei denon politikanet mashtrues dhe teju tregojn se populli eshte fuqia e politikanet pampersa.