E paprecedentë! Shqiptarët e Maqedonisë votojnë Sali Berishën për President (FOTO)

Shpërndaje

Teksa numërimi i kutive të votimit po shkon drejt fundit dhe tani që dihet se cili do të jetë presidenti i ri i Maqedonisë së Veriut, pikërisht kandidati i koalicionit qeverisës, LSDM-BDI, Stevo Pendarovski.

Por siç duket, shqiptarët e Maqedonisë, të zhgënjyer që në balotazhin e sotëm nuk kishin asnjë kandidat shqiptar, kanë zgjedhur të ‘votojnë’ si president të tyrin, ish kryeministrin e Shqipërisë Sali Berisha.

Këtë e tregon edhe fotoja e mëposhtme, ku shihet emri i Berishës në një fletë votimi.