Erdogan priti në takim shefin e NATO-s Stoltenberg

Shpërndaje

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, priti në një takim Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi në Kompleksin Çankaya në Ankara zgjati në orë.

Të pranishëm në takim ishin edhe ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, shefi i delegacionit turk në Asamblenë Parlamentare të NATO-s, Osman Aşkın Bak, dhe shefi i Zyrës së Komunikimeve i Presidencës së Turqisë, Fahrettin Altun.