‘Kiameti’ ndodh në Rumani, breshër dhe gurë bien nga qielli! (Video)

Shpërndaje

Reshje të mëdha breshëri dhe gurësh kanë përfshirë qytetin e Zalaut të Rumanisë, një gjë kjo shumë e rrallë.

Si pasojë e këtij moti qyteti u përballë edhe me vërshrime, ndërsa copëzat e gurëve shkaktuan dëmne në xhamat e dhjetëra veturave, njofton Klan Kosova.

Siç shkruajnë mediet rumune, madhësia e breshërit ishte e një madhësie të vezxës.

Përveç qytetit Zalau, nga moti i ligë janë përfshirë edhe qytetet tjera si Bihor, Arad dhe Timis dhe Salaj.

Ndërkohë njerëzit mbetën të frikësuar për shkak të kësaj, e cila ndodhi për pesë minuta.

VIDEO