Kryeministri Zoran Zaev tregon datën kur do ta përdorë fshesën

Shpërndaje

Kryeministria Zoran Zaev sot nga Vjena bëri të ditur se në pjesën e parë të muajit qershor do të dalë me vendime konkrete pēr ndryshimin e kuadrove në qeveri dhe në LSDM, njofton agjencia e lajmeve INA.

Ai tha se do të ketë ndryshime duke filluar nga qeveria deri në eshalonet më ulta, pastaj ë pushtetin lokal dhe në partinë që e drejton ai.