LAJMI I FUNDIT: “FSHESA”, shkarkohen nënkryetarët e LSDM-së, në mesin e tyre edhe Zekiri (Foto)

Shpërndaje

Sipas informatave jozyrtare, gjashtë nënkryetarët e LSDM-së shkarkohen duke u përrfshirë kështu nga fshesa e njoftuar nga kryeministri Zoran Zaev.

Nënkryetarët e LSDM-së janë: Frosina Remenski, Damjan Mancevski, Oliver Spasovski, Muhamed Zekiri, Blagoj Bocvarski dhe Petre Shilegov.

Përveç nënkryetarëve, pritet shkarkimi i sekretarit të përgjithshëm Aleksandar Kiçkovski. Ljupço Nikolovski pritet të emërohet në vendin e tij./albazone/