Moshë rekord: Ndërron jetë në Ramazan qytetari më i vjetër i Rusisë

Shpërndaje

Njeriu më i moshuar në Rusi, Appaz Iliev, ka ndërruar jetë në moshën 123 vjeçare.

Siç raporton agjencia shtetërore ruse e lajmeve TASS, Iliev i cili jetoi mjaftueshëm për të parë nipërit dhe mbesat e tij, ra në koma dhe ndërroi jetë në njësinë e kujdesit intensiv në një spital në Republikën e Ingushetisë në Kaukazin Verior.

President i Republikës së Ingushetisë, Yunus-bek Yevkurov më herët tha se zyrtarët kishin apeluar te autoritetet të deklarojnë Iliev-in, të lindur më 1 mars të vitit 1896, njeriun më të moshuar të gjallë./AA