Tetovë, 55-vjeçari me kamion shtyp për vde.kje kolegun e punës

Shpërndaje

Gjatë ditës së djeshme, rreth orës 11:30, në rrugën lokale të fshatit Pirok të Tetovës, një furgon “Mercedes” me targa të Tetovës, në pronësi të një Ndërmarrje Publike në Tetovë, e drejtuar nga A.F. (55) nga fshati Bogovinë ka goditi këmbësorin O.M. (40) po ashtu nga fshati Bogovinë, i punësuar në të njëjtën kompani. Personi O.M. ka ndërruar jetë në vendngjarje. Me urdhër të Prokurorit Publik, trupit i të ndjerit është dorëzuar për autopsi.

Njoftimi i policisë:

Dje rreth orës 11 e 30 minuta, në Sektorin për punë të brendëshme Tetovë, është denoncuar aksident trafiku me pasoja vde.kje, i cili ka ndodhur në rrugën lokale në fshatin Pirok, ku Mjeti ngarkues me targa të Tetovës, pronë e Ndërmarjes komunale publike Shari nga fshati Bogovinë, e drejtuar nga 55-vjeçari A.F. nga fshati Bogovinë, duke lëvizur mbrapa ka aksidentuar 40-vjeçarin O.M nga i njëjti fshat i punësuar në NKP Shari.

Nga aksidentimi personi O.M. ka marur lëndime të rënda trupore, ku ju është nënshtruar plagëve dhe ka ndëruar jetë në vendin e ngjarjes.

Inspektimin në vendin e ngjarjes ka kryer Prokurori publik në bashkëveprim e ekipin nga Sektori për punë të brend