Xherdan Shaqiri uron besimtarët muslimanë për Ramazan

Shpërndaje

Futbollisti me origjinë shqiptare, Xherdan Shaqiri ka ururar ndjekësit e tij në FAcebook për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

Ylli i Liverpoolit ka publikuar një foto me mbishkrimin “Urime Ramazani”.

Shaqiri bëri një parqitje shumë të mirë në ndeshjen e fundit, nga krosimi i të cilit erdhi goli i fitores përballë Newcastle. Ylli i kombëtares helvete ka një mundësi për të treguar vetën në ndeshjen e fundit të Premierligës dhe gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve kundër Barcelonës.

Lëndimi i Mohamed Salah i jep atij më shumë mundësi të luaj në ndeshjet që janë vendimtare për Liverpoolin në fund të sezonit.