Zekiri: BDI u frikua të dalë me kandidat në zgjedhje, e luti LSDM-në ta përkrahë Pendarovskin

Shpërndaje

Deputeti dhe nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri, ka goditur ashpër BDI-në.

Dy ditë pas zgjedhjeve presidenciale, Zekiri ka thënë se BDI është frikuar të dalë me kandidat të vet në zgjedhjet presidenciale, sepse do i humbte.

Në emisionin Top Tema, Zekiri ka shtuar se BDI e ka lutur LSDM-në ti bashkangjiten Stevo Pendarovskit.