El Cheka paralajmëron ‘bombën’ e radhës, rasti “MON.STRA”

Shpërndaje

El Cheka nëpërmjet një statusi në fejsbuk ka paralajmëruar se sot do të publikojë bombën e radhës për rastin “Mon.stra”.

Postimi i tij në facebook:

Përshkak të Bdi-Udbēs që na pengon por kurr nuk mundet me na ndal edhe po na vran, se pas meje të gatshëm me shpënrda përgjimet jan 2.247 veta dhe jan të gatshëm me dhën jetën miliona shqipëtar vetëm për me u çliru nga tradhëtarët, pra sot pas përpunimeve do të publikojm bisedat e Ali Ahmetit dhe Blerim Bexhetit ku flasin se “Monstra” është krijuar nga i pari i institucionit pra nga ana e Vmro-së, dhe Bexheti thot se mendimi është tani ata me vërtetu (shpif) diçka qetër, dhe ku Sadulla Duraku e ka patur kët rast në dor! Bexheti thot se gabim është si politik gjyqsore dhe ku thot se burgu i Idrizovës nuk kontrollohet nga kryesia ku të gjith të dënuarit me dënime të larta pra të montuar mbyllen atje, dhe i bëjn ngarkes shtetit ata po pse nuk reaguan asnjëher kundër ktij gabimi politiko-gjyqsor pasi e dinin të vërtetën?
Ali Ahmeti, Sadulla Duraku dhe Bleri Bexheti din gjithçka për montimin e rastit “Monstra” Fatime Fetai din gjithçka edhe ajo, pse prokuroria po hesht dhe po merr më qaf ata shqipëtar që u vran nga Sinisha Aleksovski këshilltari siguris së ish presidentit Gjorgje Ivanov…