Haradinaj arrin në Berlin, pritet me nderime nga garda gjermane (Video)

Shpërndaje

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, i ftuar nga kancelarja gjermane Angela Merkel, sapo ka arritur në Berlin.

Haradinaj gjatë kësaj vizite do të ketë takim bilateral me kancelaren Angela Merkel, Kryetarin e Bundestagut Wolfgang Schauble, si dhe me deputetët e Grupit Parlamentar për Evropën Juglindore të Bundestagut, Dr. Johann Wadephul Christian Schmidt, Nikolas Löbel, Manuel Sarrazin dhe Hans Peter Bartels, do të marrë pjesë në konferencën “Takimet ndërkombëtare” dhe do të jetë pjesë e lutjeve të mëngjesit në Berlin.