Një tërmet i fuqishëm godet Ohrin

Shpërndaje

Një tërmet me intensitet 3.8 ballësh sipas shkallës Evropione Makrozismike është ndjerë sot në mëngjes rreth orës 02:20 në rajonin jugperëndimor të Maqedonisë. 
 
Tërmeti është regjistruar 2km nën sipërfaqen e tokës. Tërmeti është ndjerë edhe në Manastir, Resnje si dhe në shtetet fqinjë Greqi dhe Shqipëri.