Tetova brenda natës mbushet me grafite kundër BDI-së (Video)

Shpërndaje

Në Qytetin e Tetovës, mbrëmjen e kaluar është zhvilluar një aksion gu eril, ku është mbushur me grafite kundër BDI-së, të cilat janë shkruar në pjesë të ndryshme, të këtij qyteti.

VIDEO

Në redaksin e portalit tonë kanë arritur fotografu me grafitet në të cilat shkruajnë; “Tetova ska vend për stërvinat”, “BDI shporru nga Tetova”, “Ali ik” dhe “Zullumin do e paguani shtrenjtë”.

Ky aksion gu eril, vijnë menjëherë pas publikimit të bo mbave nga “El Cheka, ku në bisedat e përgjuara, dëgjohen krerët e lartë të BDI-së duke ofenduar Tetovarët.