Dy tërmete dridhin Maqedoninë, ja magnituda dhe epiqendra

Shpërndaje

Dy tërmete dridhin Maqedoninë, njëri tërmet me magnitudë 2.3 të shkallës Rihter është regjistruar këtë pasdite në orën 11:37 dhe tjetri tërmet është regjistruar me magnitudë 2.0 në ora 11.45.

Epiqendra e tërmetit ishte afër Liqenit të Mavrovës, në një thellësi prej 2 km.

https://www.emsc.eu/Earthquake/earthquake.php?id=994529
https://www.emsc.eu/Earthquake/earthquake.php?id=994526