Moti me diell dhe shumë i ngrohtë, temperatura deri në 40 gradë

Shpërndaje

Moti do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë me vranësira të vogla deri mesatare lokale. Do të fryjë erë e dobët deri në mesatare jugore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 13 deri në 22, ndërsa ajo maksimale do të arrijë prej 33 deri në 40 gradë Celsius. UV = 9.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm, me diell dhe shumë i ngrohtë. Temperatura minimal do të ulet në 21, ndërsa ajo maksimale do të arrij deri në 39 gradë Celsiusë.