Shiu shkatërron gjithçka në sheshin e Prishtinës (Video)

Shpërndaje

Reshjet e dendura të shiut dhe erërat e forta kanë përmbytur rrugët e kryeqytetit.

Në pamjet e siguruara nga Express, shihet se sheshi “Zahir Pajaziti” në Prishtinë është mbuluar si pasojë e reshjeve të shiut.

Erërat e forta dhe reshjet e dendura të shiut kanë shkaktuar probleme nëpër qytete të tjera.

KEDS ka njoftuar se aktualisht qyteti i Gjakovës, Malishevës dhe Rahovecit janë në mungesë të furnizimit me rrymë si pasojë e reshjeve.

Reshjet e shiut kanë shkaktuar telashe edhe në Gjilan, ku si pasojë është obliguar edhe evakuimi i shtëpive nga gjilanasit.