Bllokohet faqja e facebook-ut të kryeministrit Rama

Shpërndaje

Faqja e facebook-ut e kryeministrit Rama është bllokuar.

Profili publik i kryeministrit të vendit në rrjetin social rezulton I mbyllur mengjesin e kësaj të martë.

Nuk dihet nëse mbyllja e profilit të tij është vendim i facebook apo faqja publike e kreut te qeverisën është hakeruar.

Profili I Edi Ramës në facebook është një nga faqet më të ndjekura e që përdoret nga kryeministri për të transmetuar live edhe aktivitete të punës së tij si dhe shpërndarjen e mesazheve politike e jo vetëm.