Fillon seanca ndaj Nasim Haradinajt

Shpërndaje

Në Gjykatën Speciale në Hagë është duke u mbajtur seanca e radhës ndaj ish-kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, raporton Gazeta Sinjali.asim Haradinaj u arrestua më 25 shtator 2020 në Prishtinë dhe u transferua në njësinë e paraburgimit të DHSK-së.Aktakuza ndaj tij u konfirmua më 11 dhjetor 2020 dhe u bë publike më 14 dhjetor 2020.Haradinaj po akuzohet nga Specialja për pengim të drejtësisë.