Vijon lufta ndaj COVID/ 1.8 milionë të vaksinuar në Shqipëri

Shpërndaje

Numri i të vaksinuarve në Shqipëri ka kapur shifrën 1.800.000.

Në Shqipëri janë regjistruar 175,163 raste pozitive me COVID që prej fillimit të pandemisë, ndërsa 165,434 janë shëruar.

Aktualisht janë 6,952 raste aktive dhe 2,777 kanë humbur jetën.

Aktualisht në Spitalet COVID po marrin trajtim 161 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.