Mexhiti: Nuk e jap Artanin për Apasievin

Shpërndaje

Në emisionin debativ në Klan Macedonia, nënkryetari i BDI-së Izet Mexhiti ka folur mbi situatën politike në vend dhe zhvillimet e e fundit.

“Shqiptarët dhe maqedonasit janë dy kombe dhe në parim kemi situata ku numrat pas zgjedhjeve shfaqin shumicë me shumicë dhe ne nuk kishim mundësi të sjellim LSDM-në kur ishte shum poshtë. Tash erdhi koha dhe e sollëm në formë”, ka theksuar Mexhiti.

Lidhur me takimin dhe shumicën e re të formuar, Mexhiti shtoi se në këtë takim nuk u panë krerët e partive.

“Levica në tavolinë nuk kishte krerët e partive por këta të dy, dhe se në atë tavolinë ishte faktorë pikërisht në një tavolinë ku Levica është anti kombëtare, anti fetare dhe anti NATO”, theksoi më tej Mexhiti.