Pamje e autobusit ku ndodhi tragjedia në Gllogjan (Foto)

Shpërndaje

Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Gllogjan të Deçanit, ku dikush ka sulmuar një autobus me armë zjarri, katër persona kanë mbetur të vdekur.

Mësohet se i vrarë ka mbetur shoferi i autobusit, konduktori dhe dy nxënës, vajzë e djalë. Mësohet se djali është 17-vjeçar.

Dy të tjerë janë duke u trajtuar në spital dhe janë në gjendje kritike.