Revoltohet Rovena Stefa: “Ngela pa u martuar, fajin e ka Edi Rama. S’kam ku gjej burrë se…”

Shpërndaje

Këngëtarja e njohur Rovena Stefa ka reaguar e revoltuar ndaj mjekut Ilir Alimehmeti, ndërsa ishin të ftuar në emisionin “Ftesë në 5” në TCH.

Ajo thotë se masat kufizuese të marra nga Qeveria e Edi Rames e kanë lënë pa martuar.

“Aman doktor të flas pak unë se ju doktorëve ju dëgjojmë gjithë kohën. Le të vaksionohen ata që kanë nevojë, por s`është e drejtë të privohen nga jeta ata që janë vaksinuar. Duam liri.

Unë shpresoj që sa më shpejt të mbarojë pandemia. Ne t’i rikthehemi jetës më me vrull dhe dashuri se më parë.