Audia bëhet “shoshë” nga plumbat, pamjet nga vendi ku u vra me kallashnikov biznesmeni 55-vjeçar (Video)

Shpërndaje

Pamjet nga vendi i ngjarjes, ku u ekzekutua biznesmeni Rakip (Pilot) Rroli mëngjesin e të premtes në Kurbin.

Nga pamjet e siguruara duket makina me të cilën po udhëtonte biznesmeni, e cila është bërë shoshë nga plumbat e kallashnikovit.

Autorët mësohet se e kanë ruajtur dhe ndjekur objektivin, që sapo ka dalë nga banesa dhe sapo është futur në rrugën që lidh fshatin Sanxhak me Kurbinin e kanë qëlluar me breshëri kallashnikovi.

Viktima rezulton si një ish i burgosur në burgun e Shënkollit. Në vitin 2011 ai është përfshirë në plagosjen e një 22-vjeçari, ku së bashku me një person tjetër, rrahën me sende të forta të riun, duke e plagosur rëndë, pas një sherri për motive banale.

Burime për Top Channel bëjnë me dije se janë 3 persona të dyshuar të përfshirë në atentatin e bërë ndaj biznesmenit, ndërsa policia ka rrethuar zonën dhe janë ngritur pika kontrolli me qëllim kapjen e tyre.

Gazetarja e Top Channel, Brixhilda Deda raporton viktima njihej si biznesmen i tregtimit të materialeve të ndërtimit në Saxhak.