Përfshihet nga zjarri një autobus në Fushë-Kosovë

Shpërndaje

Në mbrëmjen e sotme është raportuar se në zonën industriale në Fushë-Kosovë, një autobus është përfshirë nga zjarri. Sipas Policisë, nuk raportohet për të lënduar.

Incidenti ka ndodhur rreth orës 17:30, ndërsa në vendin e ngjarjes kanë dalë edhe zjarrfikësit.

Sipas njoftimit të Policisë, janë duke u hetuar rrethanat e ngjarjes.

Sot në një parking në Fushë Kosovë është djegur një autobus i kompanisë “Arditi Tours”.

Një nga përfaqësuesit e kompanisë ka konfirmuar për Express, se autobusi i djegur i përket kësaj kompanie.

Ai tha se nuk ka të lënduar nga ky incident dhe se brenda autobusit nuk ka qenë askush.

Sipas tij, shkaku i zjarrit ende nuk dihet.

“Po është i kompanisë. Nuk e dimë njëherë shkaktarin se pse ka ndodhur. Brenda nuk ka qenë askush dhe nuk ka të lënduar”, ka thënë një nga përfaqësuesit e kësaj kompanie.

Express ka provuar të kontaktojë edhe me zyrtarë për informim në Policinë e Kosovës, por të njëjtit deri në momentin e publikimit të këtij teksti nuk kanë kthyer përgjigje.