Taravari për Kastriot Rexhepin: Esat Pasha i sotëm do na kushtojë shtrenjtë në të ardhmen

Shpërndaje

Sekretari i përgjithshëm i Aleancës për Shqiptarët, Arben Taravari përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka kujtuar aktin e tradhëtisë të bërë nga Esat Pashë Toptani e duke e krahasuar ngjashëm me kohët e sotme veprimin e deputetit Kastriot Rexhepi.

Sipas Taravarit, Esat i sotëm, duke aluduar në deputetin Rexhepi, që shet e blen fatin e njerëzve do na kushtojë shtrenjtë ndër shekuj, thotë Taravari.

Po ju bien flokët? Reagoni tani dhe parandaloni derisa të jetë tepër vonë! Rigjeneron dhe rikthen shkëlqimin.
“Kronikat historike tregojnë se Esat Pashë Toptani e shiti fatin e vendit disa herë duke sjellë pasoja të paimagjinueshme që janë të qarta edhe sot që ka kaluar më shumë se një shekull. Ndaj duhet të kemi parasysh se çdo Esat i sotëm që shet e blen fatin e njerëzve do na kushtojë shtrenjtë ndër shekuj!“, shkruan në Facebook, Arben Taravari.

Kujtojmë që në momentin që opozita mblodhi 61 firma për të rrëzuar qeverinë LSDM-BDI, deputeti Kastriot Rexhepi tradhëtoi opozitën duke mos marrë pjesë në Kuvend për të votuar rrëzimin. Figurën e Esat Pashë Toptanit e njohin gjithë shqiptarët si një tradhëtar i regjur i cili u ekzekutua nga atdhetari Avni Rustemi.