Moti gjatë ditës së nesërme në Maqedoni

Shpërndaje

Moti nesër do të jetë me vranësira dhe më nxehtë, ndërsa gjatë pasdites, në pjesën perëndimore të vendit do të rriten vranësirat.

Në fund të ditës dhe gjatë natës, kryesisht në pjesët perëndimore të vendit do të ketë reshje lokale të shiut, ndërsa në vendet më të ulëta reshjet do të jenë në formë shiut që mund të ngrijë.

Temperatura minimale do të jetë nga -9 deri -1, ndërsa maksimalja nga 3 deri 12 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë ku temperatura maksimale do të arrijë deri në 8 gradë celsius.