Ndërron jetë babai i Halilit nga rasti “Monstra” – Bedri Ajdari: Lamtumirë aga Jenuz

Shpërndaje

Pas vdekjes së babait të Halilit nga rasti “Monstra”, Bedri Ajdari ka shkruar një postim ngushëllues në Facebook. Ai u shpreh ngushëllime të sinqerta familjes, farefisit, miqve dhe mbarë shoqerisë.

Postimi i plotë i Ajdarit në Facebook:

Allahu e meshirofte dhe ja falte Xhennetin ages Jenuz.

Familjes, farefisit, miqve dhe mbare shoqerise u shprehim ngushllimet tona me te sinqerta per ndarjen nga kjo jete e keti burri te madh.

Vdekjjen e kemi hak, eshte caktim i Zotit, qe do ta shijoj c’do krijese! Ne jemi te vetedishem dhe te pajtuar me kete realitet, ndaj nuk themi gje tjeter perpos se:

te Allahut jemi dhe te Ai do te kthehemi.

Lamtumire aga Jenuz, Inshalla takohemi ne Xhennet, atje ku nuk do te kete as ndarje as vuajtje, ngase keto gjera po i perjetojme ne kete bote te rrejshme nga pushteti i nje shteti te qelbur i cili nuk na la te jetojme te lire ne hallin tone ashtu siq jetojne njerezit e rendomt ne keto troje!

Motra jone, mbesa dhe nipat tone, mos u merzitni per rahmetliun, beni gajret sepse kompenzimi i vuajtjeve 10 vjeqare nga ndarja familjare per durimin e bere, shpresojme te jete shum i madh ne boten tjeter.