Qindra shoferë u bllokuan në komunikacion, shkak bora

Shpërndaje

Qindra shoferë kanë ngecur në dëborë për më shumë se 15 orë përgjatë një rruge prej 50 miljesh në Virxhinia pasi një stuhi dëbore me rreth 11 centimetra mbuloi rrugët dhe një aksident që përfshinte gjashtë traktor-rimorkio.

Trafiku ndaloi pasditen e së hënës pas një përplasjeje traktori-rimorkio në autostradën kryesore veri-jug të Bregut Lindor të SHBA-së dhe u bë e pamundur lëvizja pasi gati një këmbë dëbore dhe akulli u grumbulluan me temperaturat e ulëta, shkruan RTV21.

Të martën në mëngjes, autoritetet ishin ende duke luftuar për të arritur tek personat e përfshirë në aksident.

Deri në mesditë, temperatura pritet të rritet mbi zero, megjithëse pritet të bjerë përsëri borë.

Orët kaluan me qindra shoferë postonin mesazhe gjithnjë e më të dëshpëruara në mediat sociale për mbarimin e karburantit, ushqimit dhe ujit.