Duda Balje flet për kryeministrat: Albin Kurti më strikt, Avdullah Hoti ishte më i butë

Shpërndaje

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje është deklaruar lidhur me bashkëpunimin që ka patur dhe ka me kryeministrin e Kosovës.

Ajo është pyetur ndër të tjera edhe për një koment që ka për kryeministrat e Kosovës.

Përgjigjja e saj nuk ka munguar për ish-kryeministrin Ramush Haradinaj, kryeministrin aktual Albin Kurtin derisa dhe Avdullah Hotin e prezanton si kryeministër ”të butë, të kuptueshëm”.

Për më shumë detaje, ndiqni insertin e publikuar më poshtë, ndërsa emisionin e plotë me të ftuarën në studio mund ta ndiqni të shtunën nga ora 20:45.