Arnold Schwarzenegger stërvitet në moshën 76-vjeçare, ai gjithashtu publikoi një video duke motivuar fansat e tij për të ushtruar

Shpërndaje

Legjendari Arnold Schwarzenegger stërvit rregullisht edhe në moshën 76-vjeçare dhe së fundmi ka publikuar një video që i motivon fansat e tij të fillojnë të ushtrojnë.

“Gëzuar Krishtlindjet! Përdorni gëzimin festiv për të “pompuar” muskujt tuaj dhe shijoni vërtet kohën tuaj të lirë me familjen tuaj. Këtu është dhurata ime për ju. Nga 1 janari do të filloj të dërgoj emaile të përditshme që përmbajnë sfida, receta dhe informacione rreth shëndetit dhe fitnesit për të përmirësuar “fushatën time të fitnesit”. Është falas. Mund të regjistroheni në lidhjen në përshkrim”, ka shkruar Schwarzenegger në Instagram.

Për kujtim, në tetor, Arnold u bë trajneri personal më i shtrenjtë në Shtetet e Bashkuara, pasi stërviti dy ekipe, secila prej të cilave pagoi deri në 150 mijë dollarë për stërvitje, por të gjitha për një qëllim mjaft humanitar.

Të dy grupet e paguan shumën e përmendur në një ankand në kuadër të aksionit bamirës “After-School All-Stars” të cilin Schwarzenegger e themeloi 30 vjet më parë për të ndihmuar studentët në mbarë vendin.