Ky është vogëlushi nga Maqedonia e Veriut i cili u godit për vdekje nga një kamion në Zvicër (Foto)

Shpërndaje

Një 11-vjeçar shqiptar nga Maqedonia e Veriut ka humbur jetën pasi është goditur nga një kamion.

Kështu ka shkruar e përditshmja helvete, Blick.ch.

Prindërit kanë folur për mikrofonat e mediumit përkatës, ku edhe kanë treguar se si rrodhi ngjarja e kobshme.

Siç thotë e ëma e djalit, motra e kishte parë ngjarjen dhe kishte vrapuar drejt nënës për t’i treguar se Eliori është nën kamion.

Prindërit kanë thënë se ai ishte djali i vetëm që kishin, ndërsa në vegëzën e mësipërme mund të shihni detajet e hollësishme dhe fotografi.

FOTO nga vendi i ngjarjes KËTU