​Këto janë 11 nominimet nga UEFA për golin më të mirë të vitit

Shpërndaje

UEFA ka publikuar listën e plotë të 11 golave të nominuar për çmimin “Goli më i mirë i vitit”. Në këtë listë marrin pjesë golat e shënuara nga tri gra dhe 8 burra. Ndër emrat më të njohur të nominuar është Cristiano Ronaldon, me golin e tij kundër Juventusit.

11 golat e këtij viti janë përzgjedhur nga Vëzhguesit Teknik të UEFA-s. Nga secila garë e UEFA-s e organizuar gjatë 12 muajve të fundit është zgjedhur nga një gol. Vetëm golat e shënuara në klube të regjistruara në UEFA ose në ndeshje ndërkombëtare janë marrë parasysh nga paneli, transmeton Gazeta Express.

Kjo është lista e plotë e 11 golave të nominuar:

Lucy Bronze (Lyon 1-0 Manchester City)

Olga Carmona (Zvicra 0-2 Spanja)

Elisandro (Sporting CP 2-5 Inter)

Elliot Embleton (Turqi 2-3 Angli)

Christian Eriksen (Irlanda 1-5 Danimarka)

Paulo Estrela (Porto 5-1 Besiktas)

Eva Navarro (Gjermania 0-2 Spanja)

Dimitri Payet (Marseille 5-2 Leipzig)

Goncalo Ramos (Sllovenia 0-4 Portugalia)

Ricardinho (Portugalia 4-1 Rumania)

Cristiano Ronaldo (Juventus 0-3 Real Madrid)

Për të shikuar të gjitha golat dhe për të votuar golin tuaj të preferuar, mund të klikoni në linkun më poshtë:

http://gots.uefa.com/#/en/ /Gazeta Express/