Aksident masiv, mes 41 të plagosurve edhe 7 fëmijë (Foto)

Shpërndaje

Shtatë fëmijë janë në mesin e 41 të plagosurve pasi një autobuz që transportonte familjet në shtëpi pas një dite në breg të detit u përmbys në M25, Kent të Anglisë në orën e pikut sot.

Deri në 15 ambulanca kanë ardhur në vendin e ngjarjes pranë kryqëzimit tre nga Swanley në Kent dhe spitali Princess Royal e ka quajtur një aksident të madh.

Autobuzi po merrte familje nga një ditë në breg të detit në Portsmouth, Hants.

Një zëdhënëse për Greens of London, firma e transportit që u përfshi në aksident, tha për Sun Online: “Autobusi po merrte një grup njerëzish nga një ditë jashtë në bregdetin në Portsmouth.

“Po kthehej në Londër.

“Gjithkush është në rregull. Ne kemi bërë gjithçka që mundemi për të ndihmuar dhe policia është aktivizuar menjëherë.

“Ata po ecin, të tronditur, por të gjithë janë në rregull”.

Nuk dihet ende se ku janë viktimat, por firma e transportit e ka bazën në Leyton, Londra Lindore.

Shërbimi i ambulancës së bregdetit juglindor shkroi në tweeter: “Pas raportimeve të një autobusi të përfshirë në një aksident rrugor në M25 në J3, kemi 41 pacientë. Aktualisht 31 të rritur dhe shtatë fëmijë me lëndime të lehta, tre pacientë të tjerë me lëndime më serioze në spital. ”

Zjarrfikësit besohet të jenë duke u përpjekur për të liruar dy njerëz të bllokuar në mjet.

Lëvizja anësore kundër qarkullimit të rrugës është e mbyllur dhe pritet vonesa prej 90 minutash deri në orën 9.15. Rradhët kanë mbështetur më shumë se shtatë milje.

Tre motorë zjarrfikës dhe “disa automjete nga ekipi i shpëtimit të rëndë” u dërguan “si një masë paraprake”, tha zëdhënësi i Zjarrfikësve dhe Shpëtimit Kent.

Një zëdhënëse nga King’s College, NHS Trust, e cila drejton Spitalin tha: “Ne kemi deklaruar se ky ishte një aksident i përmasave të mëdha.

“Kjo do të thotë që jemi duke u përgatitur për të pranuar viktima nga incidenti”.

Një zëdhënës i Policisë së Kentit tha: “Policia e Kent-it u thirr afërsisht në orën 16:00 të hënën më 13 gusht për të raportuar për një përplasje që përfshinte një autobuz afër kryqëzimit 3.

“Zyrtarët janë aktualisht në vendin e ngjarjes me Shërbimin e Ambulancës së Bregut Juglindor dhe Shërbimin e Zjarrfikjes dhe të Shpëtimit në Kent”.

Përdoruesit e Twitter thonë se autobusi është përplasur përmes një pengese dhe në një hendek.