Dua Lipa: “Sunny Hill Foundation” ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi

Shpërndaje

Dua Lipa tashmë kanë mbetur pothuajse 24 orë para se të takohet me publikun në Prishtinë.

Këngëtarja shqiptare gjatë ditë së djeshme ka arritur në kryeqytetin tonë, ku do të performojë në “Sunny Hill Foundation”.

Ajo ka gjetur kohë që të falënderoj të gjithë për përkrahjen e dhënë në këtë ngjarje që pritet të jetë madhështore.

“Faleminderit të gjithëve për perkrahjen e Sunny Hill Foundation dhe Sunny Hill Festivalit”, ka shkruar Dua në llogarinë personale në Instagram.

Sipas saj, deri më tani janë dhënë mbi 100 mijë euro bamirësi për ngjarjet kulturore si dhe shkolla të muzikës në Kosovë.

“Sunny Hill Foundation ka shpërndarë 100 mijë euro për bamirësi, evente kulturore dhe shkolla të Muzikës në Kosovë. Ju falënderojmë përzemërsisht për ndihmën e juaj dhe u urojmë një jetë të gjate së bashku për përparimin e artit, kulturës dhe rinisë të Kosovës”, shkroi Dua.

Ndryshe, Lipa do të jetë e pranishme para publikut gjatë ditës së nesërme në parkun Gërmia të Prishtinës.

Theksojmë se pjesë e festivalit pos këngëtarëve vendor, do të jenë edhe Action Bronson dhe Martin Garrix. /Telegrafi/

Faleminderit të gjithëve për perkrahjen e Sunny Hill Foundation dhe Sunny Hill Festivalit. Sunny Hill Foundation ka shpernda €100,000 për bamiresi, evente kulturore dhe shkolla të Muzikes në Kosovë. Ju falemnderojmë përzemersisht për ndihmen e juaj dhe urojmë një jete te gjate se bashku per perparimin e artit, kultures dhe rinise te Kosoves. ——— Thank you to everyone for their support towards Sunny Hill Foundation and Sunny Hill Festival. To date Sunny Hill Foundation has raised €100,000 and we have chosen to give it all out to charities close to our heart , cultural organisations and music schools in Kosovo. Thank you from the bottom of our heart for all of your help and I hope that this is the beginning of a very long lived establishment that works towards the future of art, culture and the youth of Kosova.

A post shared by DUA LIPA (@dualipa) on