Dua Lipa uron përparimin e artit, kulturës dhe rinisë së Kosovës (Foto)

Shpërndaje

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa po qëndron në Kosovë, për të marr pjesë në festivalin Sunny Hill.

Në një postim në Facebook, Dua ka bërë të ditur se festivali ka ndarë mijëra euro për bamirësi dhe shkolla të muzikës në Kosovë, shkruan Indeksonline.

Ajo i ka dëshiruar jetë të gjatë të gjithëve për përparimin artit, kulturës dhe rinisë së Kosovës.

Më poshtë postimi i Duas pa ndërhyrje:

Faleminderit të gjithëve për perkrahjen e Sunny Hill Foundation dhe Sunny Hill Festivalit. Sunny Hill Foundation ka shpernda €100,000 për bamiresi, evente kulturore dhe shkolla të Muzikes në Kosovë.

Ju falemnderojmë përzemersisht për ndihmen e juaj dhe urojmë një jete te gjate se bashku per perparimin e artit, kultures dhe rinise te Kosoves.

Thank you to everyone for their support toëards Sunny Hill Foundation and Sunny Hill Festival. To date Sunny Hill Foundation has raised €100,000 and ëe have chosen to give it all out to charities close to our heart , cultural organisations and music schools in Kosovo.

Thank you from the bottom of our heart for all of your help and I hope that this is the beginning of a very long lived establishment that ëorks toëards the future of art, culture and the youth of Kosova. /Indeksonline/