Efektet e temperaturave të larta, kobra pi ujë nga ena që i ofron një indian (Video)

Shpërndaje

Një video e pazakontë është duke qarkulluar në rrjetet sociale, ku shihet se si një kobër e etur në këto ditë të nxehta, pranon të pi ujë nga ena që ia ofron një fshatar.

Ngjarja ka ndodhur në Maharashtra të Indisë, ku shihet se si kobra ngritet larg dhe fillon të pi ujë nga ena që ia ofron një fshatar, që me çdo kusht dëshironte ta shpëtonte, transmeton Telegrafi.

Ky burrë kishte vërejtur kobrën e lodhur në ara ku mezi merrte frymë, dhe kështu kishte vendosur ta ndihmojë duke i dhënë ujë të ftohtë për ta freskuar paksa.

Kobrat në Indi konsiderohen si kafshë të shenjta, dhe shpesh u servojnë edhe qumësht, por ekspertët pretendojnë se kobrat infektohen me pneumoni nëse konsumojnë qumësht. /Telegrafi/